Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?

Zmywarka to jeden z tych sprzętów, który znacząco ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. Dzięki niej nie trzeba ręcznie zmywać naczyń, co nie tylko zajmuje dużo czasu, ale często też przyczynia się do przesuszenia skóry dłoni i niszczenia paznokci. Poniżej są podpowiedzi ułatwiające znalezienie właściwej zmywarki do zabudowy.

Jakie wymiary powinna mieć zmywarka do zabudowy?

Standardowo sprzęty przystosowane do zabudowy są dostępne w dwóch rozmiarach, a więc o szerokości 60 cm i 45 cm. W tej kwestii sporo zależy od metrażu kuchni oraz liczby domowników. Należy dobrać taką zmywarkę, która zmieści się w wyznaczonym miejscu i dodatkowo pomieści dostatecznie dużo naczyń. Czasami zdarza się, że nawet 60 cm model okazuje się za mały. W takiej sytuacji warto poszukać urządzenia o szerokości 90 cm – takie sprzęty oferuje coraz więcej marek.

Zmywarka do zabudowy – co jest najważniejsze przy zakupie?

Chcąc kupić najlepszą zmywarkę do zabudowy, trzeba uwzględnić jej kilka istotnych cech. To przede wszystkim:

– liczba dostępnych programów – trzeba zastanowić się, jakie programy są najbardziej istotne. Do podstawowych można zaliczyć m.in. mycie w 70 st. C, płukanie, szkło i szybkie mycie. Niektóre sprzęty dają możliwość zmywania naczyń z połową załadunku;

– poziom generowanego hałasu – to bardzo ważne w szczególności w przypadku zmywarek montowanych w kuchniach otwartych na salon. Urządzenie nie może być zbyt hałaśliwe, bo będzie przeszkadzać domownikom;

– sposób sygnalizowania zakończonej pracy – może to być sygnał dźwiękowy lub strumień światła emitowany na podłogę;

– pojemność – wyraża się ją w kompletach naczyń. Warto też sprawdzić, jak można rozłożyć talerze i kubki, czasami możliwa jest np. regulacja wysokości koszy.

Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *