Budownictwo szkieletowe zdobywa coraz więcej zwolenników. Dlaczego?

Domy o budowane w technologii szkieletowej są coraz bardziej popularne w Polsce. Coraz więcej buduje się budynków drewnianych, które są ekonomiczne i funkcjonalne. Co w takim razie przyciąga inwestorów do budowy w technologii szkieletowej?

Lekka drewniana konstrukcja o mocnych fundamentach

Budowę kanadyjczyka zaczynamy od wylania fundamentów Jest to jedyna mokra robota, jaką wykonuje się przy budowie tego typu konstrukcji. Kolejnym etapem budowy jest postawienie drewnianego szkieletu. Drewno przeznaczone pod budowę domu musi być specjalnie przygotowane. Najlepsze parametry techniczne uzyskuje się podczas obróbki, polegającej na osuszeniu i ciosaniu drewna.

Z drewna muszą być usunięte owady, bakterie i grzyby. Tak przygotowane drewno może być użyte do budowy szkieletu. Ściany drewnianych domów składają się z kilku warstw, co pozytywnie wpływa na stabilność i solidność konstrukcji. Kolejny etapem budowy jest położenie dachu. Domy z drewna wbrew pozorom nie są łatwopalne, gdyż spełniają restrykcyjne warunki ochrony przeciwpożarowej. Ponadto cyrkulacja powietrza w takim domu sprawia, że powietrze jest zawsze świeże i czyste. O tych i innych zaletach przeczytasz na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/typ-budynku/budownictwo-szkieletowe.

Zalety konstrukcji drewnianych

Tak zwane kanadyjczyki mają wiele zalet, które stawiają je ponad tradycyjnymi konstrukcjami z pustaka. Ogólna eksploatacja domów w technologii szkieletowej jest zdecydowanie tańsza, gdyż łatwiej je ogrzać.

Czas budowy kanadyjczyka jest zdecydowanie krótszy ze względu na „suchy montaż”. Postawienie domu drewnianego średnio zajmuje 2 lub 3 miesiące (niektórzy potrafią to zrobić w 10 dni).

Przy budowie kanadyjczyka pora roku nie jest problemem. Prosta konstrukcja wpływa na łatwą rozbudowę i modernizację domu. Jeżeli w przyszłości planujesz powiększyć rodzinę, to zawsze można dobudować kolejny pokój. W technologii szkieletowej można wykonać dowolną konstrukcję a ściany zewnętrzne pokryć na wiele sposobów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *