Forsycja – odmiany, uprawa, cięcie i rozmnażanie krok po kroku

Forsycja bardziej znana jest pod nazwą forsycji pospolitej i są to krzewy ozdobne, które cieszą się ogromną popularnością. Do najbardziej znanych odmian tej rośliny należą: forsycja pośrednia, forsycja maluch i forsycja zwisła. Należy jednak zaznaczyć, że odmian forsycji jest znacznie więcej na rynku.

Uprawa forsycji

Forsycja nie jest trudna w uprawie, aby mogła swobodnie rosnąć musimy kupić sadzonki dobrej, jakości, najlepiej z zaufanego i sprawdzonego źródła. Sadzonkę forsycji do ziemi wsadzamy wczesną wiosną lub jesienią, gdy gleba jest bardzo wilgotna. Wówczas będziemy mieć pewność, że roślina w 100% się przyjmie.

Co do podlewania to forsycja ma podstawowe wymagania, które należy spełnić. Trzeba ją posadowić w nasłonecznionym miejscu lub ewentualnie w półcieniu. Gleba powinna być wilgotna, lekka i zarazem żyzna, przez to roślina odwdzięczy się nam pięknymi kwiatami.

Forsycji nie powinno się podcinać przed rozpoczęciem okresu wegetacyjnego. Może to spowodować zbyt szybki wzrost rośliny i osłabienie kwitnienia w przyszłym sezonie ogrodniczym. Najlepiej podcinanie forsycji rozpocząć po jej przekwitnięciu lub tuż przed wytworzeniem nowych liści – zazwyczaj w końcówce kwietnia lub na początku maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *