Jak udekorować balkon?

Jeszcze do niedawna balkony Polaków były traktowane jak komórka lub składzik niepotrzebnych gratów. Dzisiaj chcemy, żeby nasze balkony były nie tylko wizytówką mieszkania ale także  miejscem odpoczynku i relaksu dla całej rodziny.

Aranżacja balkonu

Na początek musimy oczywiście uprzątnąć nasz balkon a  w przypadku złego wyglądu ścian czeka nas również malowanie. Jeśli na podłodze mamy brzydkie kafle to możemy położyć wykładzinę- doskonale sprawdzi się imitacja trawy. Następnie musimy kupić krzesła lub fotele, jeśli mamy miejsce i stolik. Pięknie wyglądają również drewniane ławki. Do tego potrzebujemy kilka dodatków w postaci poduszek, latarenek czy girland świetlnych. Świetnie sprawdzą sie również podświetlane napisy „home” czy figury ogrodowe.

Rośliny balkonowe

Kwiaty na balkonie sprawiają, że czujemy się jak na łonie natury. A to pozwala na błogi odpoczynek. Pięknie prezentują się oczywiście pelargonie czy surfinie, które pięknie podkreślą wygląd naszego balkonu. Można również pomyśleć o kwietnikach na jednej ze ścian balkonu, tu już postawmy na rośliny zielone. Taką ścianę możemy w całości zapełnić doniczkami. Jeśli mamy miejsce to możemy również rośliny rozstawić w dużych donicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *