Jaką kosiarkę spalinową kupić?

Kosiarka spalinowa to odpowiedni sprzęt do koszenia ogrodu czy działki o dużej powierzchni. Powinna ona być łatwa w obsłudze i konserwacji, wygodna w prowadzeniu oraz bezpieczna w użytkowaniu. Jak znaleźć właściwy model? Poniżej znajduje się kilka praktycznych wskazówek.

Najważniejsze parametry

Jednym z najważniejszych parametrów, jakie trzeba wziąć pod uwagę, kupując kosiarkę spalinową, jest moc. Powinna być ona jak najwyższa, zwłaszcza jeśli sprzęt ma być wykorzystywany do koszenia rozległego terenu. W przypadku modeli z silnikiem spalinowym moc podawana jest w koniach mechanicznych, zwykle mieści się w zakresie 2-6 KM.

Inne istotne parametry to:

szerokość robocza – powinna wynosić minimum 40 cm, aby możliwe było szybkie skoszenie trawy;

wysokość koszenia – najlepiej, jeśli kosiarka daje możliwość samodzielnej regulacji wysokości koszenia, żeby nie przycinać źdźbeł zbyt blisko ziemi;

poziom generowanego hałasu – kosiarki spalinowe to stosunkowo głośne sprzęty, przeważnie generują hałas na poziomie 89-100 dB.

Kosiarka spalinowa – co jeszcze trzeba sprawdzić?

Szukając odpowiedniej kosiarki spalinowej, trzeba także sprawdzić pojemność kosza, bo jeśli będzie zbyt mały, konieczne stanie się częste opróżnianie go. Warto uwzględnić również to, z czego został wykonany korpus sprzętu – nie może być podatny na uszkodzenia. Poza tym dobry model spalinowy ma dobrze wyprofilowaną rączkę, z możliwością regulacji wysokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *