Jaki zlewozmywak kupić?

Żadna kuchnia nie może obyć się bez zlewozmywaka. Przyda się on nie tylko do mycia produktów spożywczych i zmywania naczyń, ale również podczas przygotowywania wielu potraw i sprzątania. Jak wybrać najlepszy zlewozmywak?

Komory i ociekacze

Jednokomorowe zmywaki idealnie nadają się do małych kuchni. Jeśli dysponujesz większą przestrzenią, warto zainwestować w zlewozmywak dwukomorowy – o dwóch pełnowymiarowych komorach lub o jednej zwykłej wielkości, a drugiej mniejszej, idealnej do odkładania sztućców czy parzenia warzyw i owoców.

Zlewozmywak z wbudowanym ociekaczem to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w kuchniach pozbawionych wiszących suszarek na naczynia. Uchroni on kuchenny blat przed zamoknięciem i zabrudzeniem, gdy umieścimy na nim suszarkę stojącą lub przypominający kubek ociekacz na sztućce.

Nie tylko stal

Obecnie na rynku dostępne są zlewozmywaki w wielu kolorach. Uniwersalnym wyborem jest klasyczna stal nierdzewna, ale coraz większą popularność zdobywają zlewozmywaki czarne, białe czy nawet w kolorze złota i mosiądzu. Barwny zlewozmywak może stać się modnym akcentem wystroju kuchni, warto jednak pamiętać o wyborze materiału i koloru, który będzie łatwy do utrzymania w czystości na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *