Jakie oświetlenie do salonu będzie najlepsze?

Salon jest bardzo często najważniejszym pomieszczeniem w domu, w którym spotykamy się całą rodziną i przyjmujemy gości. Jest to też zazwyczaj najbardziej reprezentatywny pokój. W salonie oglądamy telewizję, spożywamy posiłki czy organizujemy przyjęcia, dlatego potrzebujemy oświetlenia potrzebnego do tych różnych czynności.

Lampy sufitowe

Najważniejsze jest główne mocne oświetlenie, które można swobodnie regulować. Jeśli zdecydujemy się na tradycyjne lampy to na pewno nie wystarczy jedna, zdecydujmy się na kilka kloszy i odpowiednio podzielmy je przy włączniku. W razie potrzeby będziemy oświetlać jedną lub drugą część salonu. Bardzo popularne w ostatnich latach są podwieszane sufity, w których montowane jest oświetlenie ledowe, co dodaje niesamowitego klimatu.

Lampy podłogowe

Możemy również zadbać o dodatkowe oświetlenie, które przyda się na romantyczne wieczory. Lampy podłogowe z pięknymi abażurami dodają uroku pomieszczeniom. Jeśli do tego użyjemy żarówek o ciepłym świetle to nasz salon zrobi się bardziej przytulny. Taka lampa to też sposób na oszczędności, wieczorami oglądając telewizję wcale nie musimy korzystać z całego oświetlenia, a dzięki temu zrobi nam się dużo przytulniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *