Listwy przypodłogowe Lagrus- wysoka jakość i estetyka wykonania

Listwy przypodłogowe pełnią ważne funkcje w każdym wnętrzu. Znacznie wpływają na estetykę całego pomieszczenia, mają też istotne zadania praktyczne. Ponieważ listwy są dobrze widoczne w mieszkaniu, powinny być odpowiednio dobrane. Warto wybierać cokoły wysokiej jakości, dzięki czemu doskonale spełnią wszystkie swoje funkcje. Listwy przypodłogowe firmy Lagrus to gwarancja estetycznego wykończenia pomieszczenia- i to na wiele lat!

Do czego służą listwy przypodłogowe?

Głównym zadaniem listw przypodłogowych jest zasłanianie szczeliny dylatacyjnej, czyli przerwy pomiędzy posadzką a ścianą. Szczelina ta może mieć kilka, a nawet kilkanaście milimetrów, a jej szerokość koniecznie trzeba uwzględnić podczas wyboru listew, muszą bowiem całkowicie ją zakrywać. Pod listwą można schować kable, dzięki czemu nie będą zaburzały estetyki pomieszczenia ani gromadziły kurzu. Poza tym ukrycie kabli likwiduje możliwość potknięcia się o nie, co ma szczególne znaczenie, gdy w domu są małe dzieci lub osoby starsze. Listwy przypodłogowe chronią ściany przed zabrudzeniami i uszkodzeniami- niezależnie od tego, czy są pokryte farbą, czy tapetą. Zwłaszcza podczas sprzątania, na przykład mycia lub odkurzania podłogi, można łatwo zanieczyścić lub zarysować ścianę niechcący uderzając ją mopem, czy odkurzaczem. Cokoły chronią najbardziej narażone odcinki ściany, a więc te, które znajdują się tuż przy posadzce.

Warto pamiętać, że listwy przypodłogowe spełniają nie tylko funkcje praktyczne. Są także swoistym elementem dekoracyjnym w pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane doskonale dopełnią aranżacji wnętrza i sprawią, że nabierze elegancji i jeszcze większej schludności. W ofercie firmy Lagrus można znaleźć listwy w wielu różnych modelach, dzięki czemu bez trudu dopasujemy je do wystroju, który panuje w naszym mieszkaniu. Dostępne są zarówno proste, gładkie listwy, jak i tłoczone oraz bardziej ozdobne- każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Trwałość, estetyka i doskonała jakość

Listwy przypodłogowe firmy Lagrus są niezwykle uniwersalne i sprawdzą się właściwie w każdym wnętrzu. Cokoły występują też w różnych szerokościach, co daje bogatą możliwość wyboru. Zostały wykonane z trwałego, odpornego na uszkodzenia i uszczerbki materiału zwanego MDF. Jest to drewnopodobna płyta o średniej gęstości. Powszechnie płyta MDF stosowana jest przy produkcji mebli, co świadczy o jej wytrzymałości i wszechstronnym zastosowaniu. Co więcej, listwy Lagrus są starannie lakierowane profesjonalnymi lakierami poliuretanowymi, co gwarantuje trwałość i solidność wyrobów. Lakierowanie odbywa się trzywarstwowo- na każdej listwie jest warstwa izolacyjna, podkładowa i nawierzchniowa. Listwy przypodłogowe Lagrus są wyjątkowo łatwe w montażu za pomocą specjalnego kleju montażowego. Posiadają precyzyjne frezowania, które dodatkowo poprawiają mocowanie do ściany. Czy wybór listew dobrej jakości rzeczywiście ma tak duże znaczenie? Jak najbardziej! Zazwyczaj zależy nam na tym, by po skończonym remoncie ścian i podłóg pomieszczenie prezentowało się estetycznie i efektownie co najmniej przez kilka lat. Cokoły firmy Lagrus są solidne i trwałe, dlatego raz zamontowane będą doskonale spełniać swoją funkcję przez naprawdę długi czas.

Uniwersalne rozwiązanie dla każdego wnętrza

Listwy przypodłogowe Lagrus mogą być lakierowane na dowolny kolor z palety ICA, RAL, NCS. Dlatego łatwo można dopasować je do koloru swojej posadzki, ścian, czy mebli. Dobrze dobrane kolorystycznie listwy idealnie zgrają się z pozostałymi elementami pomieszczenia i będą stanowiły jego profesjonalne wykończenie. Ponadto, listwy Lagrus posiadają specjalne zabezpieczenie przed wilgocią w w dolnej krawędzi, co znacznie wpływa na ich długotrwałość. W ofercie marki możemy znaleźć także listwy przypodłogowe wykonane z MDF-u o zwiększonej odporności na działanie wilgoci. Cokoły Lagrus od wewnętrznej strony mają dodatkowe podfrezowania, w których można schować kable. Przewody nie będą więc leżały bezpośrednio na podłodze, a my będziemy mogli dowolnie zaaranżować pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *