Małe butle z gazem – dlaczego warto z nich korzystać?

Decydując się na zakup butli z gazem, trzeba kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami. Ogromne znaczenie w tym kontekście mają także przeznaczenie butli oraz warunki, w jakich będzie ona stosowana. Bardzo często najlepszym rozwiązaniem okazują się małe butle z gazem.

Mała butla z gazem – kiedy warto po nią sięgnąć?

Wymienić można sporo sytuacji, kiedy gaz z butli o niedużej pojemności jest strzałem w dziesiątkę. Z pewnością przyda się ona w niewielkim gospodarstwie domowym jako źródło zasilania kuchenki czy gazowego grilla. Dzięki niej możliwe jest ogrzanie pojedynczych pomieszczeń, co przydatne bywa np. podczas remontu w domu. Poza tym małe butle są niezbędnym elementem wyposażenia domków letniskowych oraz przyczep kempingowych.

Mała butla z gazem – dlaczego warto jej używać?

Najważniejszą zaletą, jaką odznacza się mała butla gazowa, jest jej kompaktowy rozmiar. W tym miejscu warto wspomnieć o butlach NANO od Amerigas, które są niewielkie i prawie o 40 proc. lżejsze od tradycyjnych butli stalowych. Dzięki temu są łatwe i bezproblemowe w transporcie – nie zajmują wiele miejsca. Trzeba jedynie pamiętać o przewożeniu ich w pozycji pionowej – muszą też być odpowiednio zabezpieczone na czas przejazdu. Małe butle z gazem odznaczają się niezwykle uniwersalnym charakterem, co jest ogromnym ich atutem.

Mała butla z gazem – jak wybrać najlepszą?

Decydując się na zakup małej butli z gazem, trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, aby pochodziła ona od sprawdzonego dystrybutora prowadzącego działalność zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami. W żadnym razie nie wolno kupować butli pochodzących z nieznanych źródeł, ponieważ mogą się okazać niebezpieczne w eksploatacji. Butla musi być też odpowiednio oznaczona i zawierać dokładnie tyle gazu, ile deklaruje dostawca. Ważną rolę odgrywa również rodzaj gazu, jakim butla jest wypełniona – może być to propan lub propan-butan. Butle z propanem nadają się do stosowania nie tylko w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *