Zwalczanie nornic – jaki jest najlepszy sposób na nornice?

Nornice to takie małe, niepozorne zwierzęta, a potrafią wyrządzić naprawdę wiele szkód, zwłaszcza w ogrodzie. Nornice kopią tunele i podgryzają korzenie, co jest powodem nieustannej walki ogrodników z tymi zwierzętami. Jednak nie wszystko stracone, są bowiem sposoby na to, aby wygonić szkodniki z naszego ogrodu.

Naturalny sposób na pozbycie się nornic

Naturalne sposoby zawsze są najlepsze i to od nich powinno rozpocząć się walkę z tymi małymi szkodnikami. Istnieją pewne gatunki roślin, które odstraszają nornice. Warto je posadzić na naszej działce. Te rośliny to: czarny bez, gorczyca, hyzop, czosnek, korona cesarska. Taka inwestycja z pewnością nam się zwróci.

Inne sposoby na nornice

Zastanawiasz się jak pozbyć się nornic z ogrodu? Jest na to wiele sposobów. Do walki z nornicami możemy zastosować środki chemiczne. Szczególnie wtedy kiedy nornic w naszym ogródku jest naprawdę dużo. Idealne na nornice są także świece dymne, zwierzęta te boją się ich i uciekają. Świetnie sprawdzą się także specjalne siatki. Zakładamy je pod uprawy. Uniemożliwi to szkodnikom podgryzanie drzewek. Często zdarza się także zakładanie pułapek, są one niezawodne, a humanitarne i nie robią krzywdy nornicom. Dzięki tym sposobom uda się pozbyć nornic z naszego ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *