Do jakich wnętrz przydaje się łóżko piętrowe 3 osobowe?

Nowoczesne wnętrza zaskakują ciekawymi rozwiązaniami i aranżacjami. Wiele z nich to praktyczne pomysły na zagospodarowanie przestrzeni. Wśród nich wyróżnia się łóżko piętrowe 3 osobowe. Kiedy warto zainwestować w taki mebel?

Przestrzeń na wagę złota

Łóżko piętrowe 3 osobowe to odmiana klasycznego łóżka o dwóch kondygnacjach. Najczęściej kupujemy je do pokoju, w którym zamieszka razem rodzeństwo. Opcja z trzecim miejscem do spania jest polecana rodzinie z trójką dzieci. Nie bez powodu. Mebel zajmuje dokładnie taką samą przestrzeń jak model jednoosobowy. Tylko na czas spoczynku zajmuje więcej podłogi, ponieważ wysuwa się spod niego najniżej położone łóżko. Propozycje ze sklepu Lano Meble to przekrój nowoczesnego designu i praktycznych rozwiązań, które sprawdzą się nawet w niewielkim mieszkaniu. To w nim zwykle lądują meble dla trójki osób. Taka opcja przydaje się także w innych miejscach.

Antresola, strych i skosy sufitu

Liczniejsza rodzina zajmuje różną przestrzeń. Nie zawsze jest to wymiarowe mieszkanie w bloku. Łóżko piętrowe 3 osobowe dobrze wpasuje się także we wnętrze niestandardowe. Przy obniżonym suficie opcja wysokiego łóżka z pewnością się nie sprawdzi. Z pomocą jednak przychodzi niskie łóżko piętrowe. Jego najwyższe miejsce do spania jest położone wyżej niż w standardowym łóżku jednoosobowym. Nie jest to jednak wysokość, która wymaga korzystania z drabinki. Pod nim kryją się dwa kolejne elementy, które wysuwa się na czas snu lub odpoczynku. Nie są integralną częścią łóżka, więc można je ustawić również w innym miejscu.

Łóżko piętrowe 3 osobowe na wakacjach

Na praktyczne meble powinni zwracać uwagę nie tylko rodzice kilkorga dzieci. To cenna podpowiedź dla właścicieli miejsc, nastawionych na turystów, jak agroturystyka lub pensjonaty. Chcąc gościć liczniejszą rodzinę, najlepiej zapewnić jej przestrzeń w jednym pokoju. Łóżko piętrowe, w którym najniższe miejsce do spania wysuwa się spod niższej kondygnacji, oszczędza przestrzeń w pokoju. Stabilne, drewniane modele opierają się na solidnej ramie, która zapewni wygodny odpoczynek. Rodzice maluchów nie muszą się obawiać o ich bezpieczeństwo. Dobrej jakości mebel ma wysokie barierki, które chronią przed upadkiem. W każdej chwili można je zdemontować, zyskując mebel dla nieco starszych dzieci.

Łóżka piętrowe występują w różnych kombinacjach. Coraz częściej dolna kondygnacja to podwójna rama. W takiej wersji łóżko wraz z miejscem na piętrze może stanowić jedyny mebel do spania, jakiego potrzebuje trzyosobowa rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *