Rolety dachowe – świetne rozwiązanie dla okien na poddaszu

Pomieszczenia, które znajdują się na poddaszach, potrzebują szczególnej ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dzieje się dlatego, że okna położone są pod kątem ostrym w stosunku do podłogi, przez co do wewnątrz dostaje się więcej światła.

Do okien dachowych warto wybrać specjalne rozwiązania, które pozwalają na całkowite ich osłonięcie. Tutaj na szczególną uwagę zasługują takie produkty jak plisy dachowe oraz rolety dachowe. Sprawdź, dlaczego warto zainteresować się tymi rozwiązaniami.

Rolety dachowe – ciekawa propozycja na poddasza

Rolety dachowe na pierwszy rzut oka wyglądają jak klasyczne rolety w kasecie. Jednak jest pomiędzy tymi produktami spora różnica. Po dłuższym przyjrzeniu się można zauważyć, że nie ma tutaj sznurka ani koralików do sterowania. Produkt ten bowiem został wyposażony w system samoistnego zawijania rolety do góry. Dzięki czemu po jej odblokowaniu materiał sam „podjeżdża” do góry. Oprócz tego tkaninę można tutaj zablokować na jednym z trzech poziomów. To pozwala na lepszą kontrolę tego, ile światła słonecznego wpada do wnętrza domu. Dzięki takiemu systemowi sterowanie roletą jest o wiele łatwiejsze i wygodniejsze. Dodatkowo tkanina jest przesuwana pod specjalnymi prowadnicami, dzięki czemu nie odstaje od okna nawet, gdy jest ono uchylone. Jeżeli chcesz zobaczyć, jakie są dostępne opcje rolet dachowych, zajrzyj na stronę markowego producenta rolet dachowych, firmy Karnix https://www.karnix.pl/rolety-dachowe.html.

Plisy dachowe – propozycja do nowoczesnych aranżacji nie tylko na poddaszu

Inną ciekawą propozycją do pomieszczeń położonych na poddaszu są plisy dachowe. Jest to produkt różniący się nieco konstrukcją od klasycznych rolet. Materiał bowiem nie jest rolowany, a składany w charakterystyczną „harmonijkę”. To pozwala na zupełnie inne sterowanie roletą. Można tutaj tkaninę zaciągać jednocześnie w górę i w dół. Dzięki czemu może ona być ustawiona w dowolnym miejscu na oknie. Podobnie jak w przypadku rolet dachowych, tak i plisy mają specjalne prowadzenie boczne. Przylegają dzięki temu idealnie do okna i nie odchylają się od niego. To powoduje, że nie ma efektu „łopotania” tkaniny przy otwartym lub uchylonym oknie.

Osłony okienne na poddaszu – jaką tkaninę wybrać?

Zarówno plisy, jak i rolety dachowe dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Dzięki czemu można je idealnie dobrać do wystroju pomieszczenia, w jakim będą się znajdowały. Oprócz tego, można też wybrać rodzaj tkaniny, z jakiego będzie wykonana osłona okienna. Na poddasza w szczególności polecane są tkaniny o właściwościach termoizolacyjnych (metalizowane). Dlaczego? Pozwalają one bowiem ochronić pomieszczenie nie tylko przed zbytnim nasłonecznieniem, ale i nadmiernym przegrzewaniem się. Dzięki temu latem wnętrza nie są przegrzane, natomiast zimą unika się nadmiernego wychłodzenia pokoi. Jeżeli na poddaszu urządzana jest sypialnia, warto zastanowić się również nad wyborem tkaniny zaciemniającej typu blackout. Dzięki temu można będzie zapewnić sobie komfortowe warunki do spania, szczególnie jeśli pomieszczenia umiejscowione są od strony północnej lub przy domu znajdują się lampy uliczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *