Wnętrze w stylu nowoczesnym – czym się charakteryzuje?

Styl nowoczesny to pożądany kierunek aranżacyjny w wielu wnętrzach. Nowoczesne mieszkania to harmonia, prostota i funkcjonalność oraz duże przywiązanie do estetyki. Jak zaaranżować własne cztery kąty, by utrzymane było w nowoczesnym stylu?

Czym wyróżnia się styl nowoczesny?

Styl nowoczesny to nie dzieło przypadku, a przemyślana wizja osób zmęczonych przepychem wszechobecnym w XIX wieku. Kreujący się przez kilkadziesiąt lat styl nowoczesny ma więc swoje cechy charakterystyczne, których nie sposób pomylić z innym stylem wnętrzarskim.

Nowoczesne wnętrza są przestronne i jasne, królują w nich otwarte przestrzenie zamiast zamkniętych wnętrz. Często spotykanymi barwami w nowoczesnym wnętrzu jest biel, szarość, beż oraz czerń, czyli neutralne, eleganckie odcienie. Można je ze sobą dowolnie łączyć i zestawiać. Stonowane kolory to wyróżnik, rzadko spotyka się intensywne barwy w nowoczesnych przestrzeniach.

Popularne są jednak wzory geometryczne. Mogą zdobić ściany lub przybierają formę dodatków, lub mebli. Proste wzory geometryczne powinny być stosowane oszczędnie – nowoczesne wnętrza nie znoszą przesady. Pomieszczenie musi być natomiast funkcjonalne i komfortowe dla wszystkich domowników.

O czym warto pamiętać, urządzając nowoczesne mieszkanie?

Jeśli chcesz wprowadzić nowoczesny styl do swojego wnętrza, to musisz pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim pozbądź się wrażenia, że Twojemu wnętrzu brakuje dodatków czy zdobień. Styl nowoczesny ceni sobie prostotę, a dekoracje są wprowadzane w oszczędny sposób.

Pamiętaj także o przemyślanym wprowadzaniu wzorów do pomieszczenia. Nie oznacza to, że cały pokój powinien być utrzymany w monotonnym beżu o jednolitej strukturze. Wprowadzając różne kolory oraz wzory, pamiętaj o tym, by harmonijnie ze sobą współgrały.

Nie ulega wątpliwości, że istotnym elementem wnętrza utrzymanego w nowoczesnym stylu są meble. Nowoczesne meble cechują się prostymi formami i dużą funkcjonalnością. Nie znajdziesz w nich zbędnych zdobień czy elementów, które nie pełnią konkretnej funkcji. Nowoczesne meble zwykle mają biały lub czarny kolor, towarzyszą im też drewniane dodatki. Wśród mebli znajdziesz klasyczne komody, regały na książki, szafki RTV, wygodne kanapy i narożniki oraz stoliki kawowe. Szeroką ofertę mebli utrzymanych w nowoczesnym stylu znajdziesz na stronie: http://furniro.pl/.

Nowoczesne wnętrze – magia detali i dodatków

Choć dodatki w nowoczesnych wnętrzach występują raczej sporadycznie, to ich dobór jest bardzo ważny. Liczą się szczególnie dodatki o designerskich kształtach, które nadają pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

Jeśli chcesz wprowadzić do nowoczesnego wnętrza odpowiednie dodatki, rozważ takie o oryginalnej kolorystyce. Możesz wybrać na przykład designerską lampę lub plakat w ramie, który ożywi pomieszczenie. Nowoczesne wnętrze polubi się też z roślinami. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest umieszczenie ich na zawadiackiej półce ściennej. To nie tylko praktyczne, ale i estetyczne rozwiązanie. Montując półkę ścienną, możesz cyklicznie zmieniać dekoracje w swoim wnętrzu nigdy się nim nie znudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *